Available in: English   French   Turkish   Go to media page

SELÂM CENÂB-I ALLAH’TANDIR

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Pazartesi, Mart 15, 2010 Lefke, Kıbrıs

Destur Ya Seyyidi Meded. La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah Seyyidina Muhammeden Habiballah. Nûrul Arşillah. Elfu Elfu Salât Elfu Elfu Selâm Ya Rasulullah …

Heyyyyyy... eyyy.... heyyy.... eyyyy.....heeeyyy… heyyy…. Heyyyyy… Heyyyyyy... eyyy.... heyyy.... eyyyy.....heeeyyy… heyyy…. Heyyyyy Huuuuuuu.....hhuuu....

Meded Ya Sultanul Evliya. Biz birşey bilmeyiz, en iyisini öğrenmeye çalışıyoruz. Bize öğret ey büyük Şeyhimiz. Bize öğret ey bu dünyanın Sultanı. Bize sana ilahi Sultanlıktan ikram edileni ikram et. Öyle bir ikram istiyoruz ki hakiki varlığımızı desteklesin ki yorulmayalım. Evet, yorulmayalım. Yorulmak eriyip bitmenin işaretidir. Bir kimse tam yorulursa bu onun bu hayatı terk etti anlamına gelir. Onun için bir kimse bu hayatı gelecek hayat için bırakırsa düşer, düşer, düşer ve yüz ise doksan seksen, yetmiş, altmış, elli, kırk, otuz, yirmi, on ve sıfır olur, biter.

Huu… Esselamun Aleyküm katılanlarımız. Dinlemek için daha fazla dikkatinizi verin çünkü sizin dikkatiniz o size hitap edeni destekler. Ne kadar fazla dikkat ederseniz bu gezegendeki bütün varlıklar için daha fazla kuvvet gelir. Esselamun Aleyküm selefi ulemalara da selam vermeliyiz. “Selâm” diyoruz, “Sam” demiyoruz. Münafikun ve kitap ikram edilmiş milletlerin bazıları gelip Peygamberimize “Esselamun Aleyküm” (Selamet üzerinize olsun) yerine “Essam Aleyküm” (ölüm üzerinize olsun) derler. Peygamberimiz de “Ve Aleyküm” (ve sizin üzerinize olsun) diye cevap verir.

Esselamun Aleyküm deyin ey insanlar! Selam selamet getirir. Selam size selamet getirir. Onun için ne kadar “Esselamun Aleyküm” derseniz üstünüze daha fazla bu ilahi ikram iner ve daha enerjili olursunuz. Ama kim “Esselamun Aleyküm” demeyi bırakırsa aşağı iner, iner, iner ve hiçbir şey, hiçbir şey, hiçbir şey olma noktasına gelir ve biter, biter, biter.

Onun için selam Cenâb-ı Allah’tandır. İlkönce Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’e geldi. Elfu Salât Elfu Selâm Aleyke Ya Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Ya Habiballah. Allah Allah.

Selâm vermeye devam edin. Ey insanlar, daha uzun ve daha mutlu ve şerefli hayat isterseniz bu size ikram eder. Esselâm insanoğluna ilahi kuvvet, selamet ve nûrlar ve sonsuz ümitler, sonsuz zevkler ikram eder. Esselamun Aleyküm, söyleyin.

Peygamberlerin göklerden getirdiği herşey bizim yararımızadır. Evet? Arapça mı Türkçe mi konuşuyoruz? Dilimiz İngilizcedir. Benim İngilizcem Shakespeare’in konuştuğundan daha fazladır. Shakespeare konuşurdu ve çok güzel ifadeler kullanırdı. Sadece insanlara güzel hitap ederdi ama bu devamlı değildi. Devam etmezdi. Okurken o zevk aniden gelirdi ve hemen giderdi. Ama ilahi sözler size zevk verir, size zevk pınarları açar. Evet, size verir. Ama insanlar bu gezegende olma ve varlıklarının neyle zevkle devam edeceğinin anlayışlarını kayıp ettiler.

Şimdi sadece zevklerinin yalnız yeme, içme ve dans olduğunu zannederler ama bu zevk değildir. Zevk 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ve maddi varlığın yüksek zevki biter. Ama sana gelen maneviyatın zevki seni mutlu ve selamet ve hoşnut eder. Gelir ve bir iki olur. Bir kuvvet gelecek zaman iki olur. Gelecek zaman üç olur. Gelecek zaman dört olur ve bu zevklerin hepsini son nefeste bir elbise olarak giydiğini hissedersin.

Onun için mü’minlere, hakiki inanan için en mutlu gündür. Mü’min, inanan için son… (arapça) zevktir. O anda ona böyle bir zevk ikram edilir. Bu zamanda herkesin zevklerini toplasan ruhun çıkarken böyle bir lezzete ve selamete ve zevke ve hoşnutluğa ulaşamazsın. Öyle bir zevkle kuşatılır ki eğer bütün milletlere, bütün insanoğluna paylaşılsa onların çileleri ve kederleri onları aniden bırakır. Tövbe Estağfurullah. Bu zevktir.

Ey insanlar, gelin Esselamun Aleyküm deyin. Bu nasıl bir mutluluk. Nasıl bir zevk. Nasıl bir hoşnutluk. Sizin için son anda nasıl sonuz bir zevktir Onların hepsi şimdi kapalıdır ama o vakit açılır. Peygamberimiz buyurmuştur ki mümin için en zevkli ve hoşnut olduğu gün Rabbinin ilahi huzuruna ulaştığı gündür. Ey insanlar, onun için ne diyorsunuz selefi ulemaları bu yanlış mı? Yanlış değil ama siz sadece “Esselamu Aleyke Ya Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn” (Peygamberler Mührüne selam) deyince itiraz edersiniz, bu sizi mecnun eder. “Esselamu Aleyke” sözlerin söylemesini asla hazmedemezsiniz. “Neden Aleyke derler?” Bende “Çünkü O orada olduğu için” derim.

Eğer şehitler için Cenâb-ı Allah derse:

(Al-i Imran:169) بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

<>

O şehitlerin hayatlarına şahit olup onlara diri der. Peki Peygamberler Mührü hakkında ne dersiniz? Öldü mü? Olamaz. Eğer o ölürse bütün kâinat Âlemlerin Rabbinin kuvvet okyanusunda kayıp olur. Bir anlayış için çalışın. Ben zayıf bir kimseyim ama yanlış inancınızı değiştirmeye geldim. Ey vehhabiler, gelin hakikatleri kabul edin. Cenâb-ı Allah buyurur;

(Ahzab:56) إِنَّ ٱللَّهَ وَمَلَـٰٓٮِٕڪَتَهُ ۥ يُصَلُّونَ عَلَى ٱلنَّبِىِّ

<<Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ederler.>>

Nasıl bir azamet, büyüklüktür? Bu Peygamberler Mührüne sonsuz şeref ve övgüdür, siz nasıl “Salâtu Selâm” demeyin dersiniz? Siz vehhabilerin saçmalığı nedir? Evet, durmadan her zaman devam. Cenâb-ı Allah kendi şeref ve şan okyanusundan en sevgilisi Seyyidina Muhammed (s.a.v)’e verir. Rağmen Âlâ Enfun vehhabilere. Ey insanlar, onun için Esselamun Aleyküm diyorum. Esselatu Vesselam yalnız tek olan Peygamberler Mührüne diyebilirsiniz. Söylediğinle göklerden ödül olarak şeref alırsın ki bu kimse bu hakiki şerefin varlığını hayal edemez.

İnsanlar burada birbirlerine şeref verirler ama bu bahrul muhît sonsuz okyanusun yanında bir atom gibidir. Neden ısrar edip kabul etmezsiniz? Onun ümmeti min bilâdin ba`îdetin, bi zunûbin kesîratin (çok uzak diyarlardan dolu günah ile) o ilahi huzurda en sevgili olana karşı kalpleri aşkla gelirler. Neden sonsuz itirazlar yaparsınız? Onlar sonsuz itirazlar yaparlar ve “Söylemeyin, yapmayın, söylemeyin, yapmayın” derler. Bunu neden yaparsınız? Bu mu size Selefi Salihinlerin öğrettikleri? Selefi Salihinler kimdir? İlkönce Sahabeler, ikinci Tâbiin, üçüncü Tebe-i Tabiîn. Bu mübarek kimselerin hangi seviyesinden bunu alıp öğrenirsiniz? Onlardan hangisi size insanlara “Esselamu Aleyke” ve ezandan sonra “Esselatu” söyletmemenize engel olmanızı öğretti?

Size böyle bir yetkiyi kim verdi? Ehlisünnet Vel Cemaat’e gelin, gelmezseniz cezalanır ve pişman olursunuz. Bu ilahi hükümdür. Bu hayatı terk etmeden önce cezanın acısını tadacaksınız. Dikkat edin, dikkat edin. Dikkat edin ve düşünün. Ben zayıf bir kimseyim. Beni kim konuşturuyor? Siz Arapça bilirsiniz. Cenâb-ı Allah günahkârlara kıyamet gününde, hesap gününde pekçok insanları sorgulayacak. Onlar inkâr edecekler. “Biz bunu yapmadık. Biz şunu yapmadık” diyecekler. Ve ilahi emir gelecek; “Ey ağız, konuşma - dilin konuşsun, ellerin konuşsun, ayakların konuşsun.” Onları konuşturacak. O kimse çok şaşıracak. “Ey organlarımız nasıl konuşursunuz? Ve konuşmanız bize karşıdır nasıl konuşursunuz?” Organlarımızın cevabı nedir?

(Fusilet:21) أَنطَقَنَا ٱللَّهُ ٱلَّذِىٓ أَنطَقَ كُلَّ شَىۡءٍ۬

<>

.

He…? Onlar diyecek, “O herşeyi konuşturan şimdi bize konuşmamızı emrediyor. Şimdi konuştuğumuz irademizde değil, hayır Onun emridir. O hakikatleri söyleyin diye emrediyor.”

Onun için “Sen kimsin ki konuşuyorsun” demeyin. En azından kıyamet gününde organlarımız أَنطَقَنَا ٱللَّهُ ٱلَّذِىٓ أَنطَقَ كُلَّ شَىۡءٍ۬ <> diyecekler. “Bu zayıf, yaşlı bir kuldur, Âlemlerin Rabbi onu konuşturuyor ve bize kıyamet gününde gelecekleri hatırlatır” deyin.

Onun için düşünün. Ben birşey bilmem ama özellikle vehhabiler için bu ikaz mühimdir. Aşırılılığı bırakın ve Müslümanların büyük kalabalığının olduğu yere gelin. Çünkü Peygamberler Mührü buyurdu;`aleykum bi 's-sevaadu 'l-âzam. “Ey ümmetim, ümmetin ikiye ayrıldığını görürsen nereye gideceğini şaşırma.” Peygamberimiz çoğunluk olan yere gidin buyurdu. “Ey ümmetim, onlarla gidin.” Ehlisünnet Vel Cemaatte kaç tane vehhabiler var? Bana söylesinler. Milyon? 2 milyon? 10 milyon? 50 milyon? 100 milyon? He…? Sizinle aynı îtikad inançta olan 100 milyondan daha fazla kişi bulabilir misiniz? Sizin inancınız yanlıştır.

Çoğunluk sahabeyledir. Çünkü sahabe Rasulullah (s.a.v)’ı ziyaret edince “Esselamu Aleyke” derler. “Aleyhisselam” demezler. Çünkü şimdiki zaman olsa “ Esselamu Aleyke” kullanabilirsiniz. Gayıp olana “Aleyhisselam” kullanabilirsiniz.

Eh… Bana bir soru sorduruyorlar. Cenâb-ı Allah (49:7) Vağlemu Enne Fikum Rasulallah << ve bilinki Allahın Resulu sizin içinizdedir>> buyurur. Evet? Siz Rasulullahı nasıl “Gayıp” yok yaparsınız? Cenâb-ı Allah “O sizinledir” buyurur. Sizinle sizin içinizdedir. Onun hakiki varlığına “Esselatu Vesselamu Aleyke Ya Seyyidi Ya Rasulallah” deyin. Selefi ulemaları! Hikmetler kullanın. Bakın ve bazı hikmetler isteyin. Ve sonsuz hikmetler Kurân-ı Kerîm’de dir. Bunu kullanırsanız pekçok şeyler anlarsınız. Bu yalnız bir hatırlatmadır. Bu öyle bir şekilde ki, bu tarif edildi, bildirildi ki iktilâfi 'l-ümmeti.Peygamberler Mührünün ümmeti pekçok fırkalara veya gruplara ayrılacak buyurdu. Aleyküm, ben ve takipçilerimle beraber olun.

Siz Rasulullahı takip etmezsiniz, siz Kurân-ı Kerîm’i takip etmezsiniz, siz Peygamberimiz (s.a.v)’in Sahabesini takip etmezsiniz. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin ve bize iyi bir anlayış ikram eylesin, hikmet ikram eylesin. Ey Rabbim bizi affeyle.

La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah

Seyyidina Nebiyyina Muhammedun Rasulullah

Aleyhi Salâtullah Vesselamu.

Fatihah.

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Pâdişâh konmaz saraya, hâne ma'mur olmadan”

“Kenz açılmaz şol gönülde tâ ki pür-nûr olmadan”

Türkçe konuşuyorsun diyebilirsiniz, evet. Ve siz anlamazsınız. Şimdi Cebabire, zalimler zamanında yaşıyoruz. Zalimler başka milletlerin Arapça öğretmelerine engel olurlar. Ve Arapların baş merkezi Türkçe veya Acem dilini öğrenmelerine engel olurlar. Evet, İngilizce, Fransızca, Rusça öğrenmeden önce Arapça öğrenmeliyiz. Onlar Araplar değil. Müslüman olup Arap olmayanlar Arapça öğrenmeliler. Araplar da, bütün Müslüman dünyası ile bağlantı kurmak için Türkçe veya Acem veya Pakistan dili öğrenmeliler. İngilizce, Almanca, Fransızcadan önce, bunu öğrenmelisiniz. Cenâb-ı Allah beni affeylesin, sizi affeylesin. Bizi Mehdi a.s’a ulaştırsın.

Fatihah. Âmin

42? (43 dakika) Tamamdır, önemli değil, napalım? Sen Rus musun? Amerikalı? Alman? Çok güzel. Esselamun Aleyküm.

UA-984942-2