Available in: English   Turkish   Go to media page

YEDİ GÖK SEMALAR

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Salı, Ocak 12, 2010 Lefke, Kıbrıs

Destur Ya Seyyidi Meded Meded. La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah Muhammed Rasulullah Aleyhi Salâtullah Ya Seyyidi Ya Sahibel Zaman. Ya Kutbul Zaman Esselamu Aleyke. Esselamun Aleyküm Ya Ricalallah. … Ya Ricalallah…Ve Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym, Bismillahirrahmanirrahiym, Bismillahirrahmanirrahiym diyoruz. Allah Allah SubhanAllah SubhanAllah SultanAllah.

Esselamun Aleyküm göklerin haberlerini isteyen dinleyicilerimiz. Ey selefi ulemaları, neden göklerin haberlerini insanlara söylemezsiniz, konuşmazsınız? Her zaman kendinizi insanların ayıplarını gözetlemekle meşgul edersiniz. Onları bırakın ve gelip göklerin haberlerini söyleyin.

Gökler, gökler nedir? Orada ne var? Oranın hakikati nedir? Cenâb-ı Allah insanların varlıklar arasında en üstün olduğunu varlıklarına, insanoğluna haberdar ediyor. İnsanoğlundan üstün olan başka bir varlık biliyor musunuz? Biliyor musunuz ey selefi ulemaları? Biliyorsanız söyleyin ve bizi eğitin.

Kitaplarda, ilahi kitapların hangisi üst mevkidedir? Kurân-ı Kerim hariç hangisi? Herhangi ilahi kitap Kurân-ı Kerim’i geçebilir mi? Hiçbir şey. İnsanoğluna ilahi haberler olarak ikram edilen Tevrat var, İncil var. Ama hiçbiri Kurân-ı Kerim’in makamına ulaşamaz. Çünkü kimse Kurân-ı Kerim ikram edilen kişinin makamına ulaşamaz, Seyyidina Muhammed (s.a.v.). Ayağa kalkın Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’in şerefine. Ayağa kalkmalısınız.

Meded Ya Ricalallah. Kurân-ı Kerim سَبۡعَ سَمَـٰوَٲت‌ۚ buyurur. Yedi gök sema. Bu nedir? سَبۡعَ سَمَـٰوَٲتٍ۬‌ۚ hakkında biliyor musunuz? Bilip söylemiyorsanız bu ulemalar için büyük günahtır. Çünkü ulemalar insanlara Kurân-ı Kerim hakkında beyan edeceklerini söz vermişlerdir. Âlemlerin Rabbi, her şeye Kâdir olanın ilahi sözlerini ve göklerdeki en kutsal kitap (hakkında.)

Evet, sizin dersiniz nedir? Hiç işitmedim, pekçok selefi ulemaları ve pekçok başka ulemalar asla gökler hakkında konuşmazlar. Onların hepsi hakiki olmayan birşeyler konuşmaya çalışıyorlar, hayır. Âlemlerin Rabbi kimdir diye sorun. İlkönce gökler hakkında bilmeniz gerekir. Ondan sonra gökleri kim yarattığını sormalısınız. Gökler ne demektir insanlara öğretmelisiniz.

Ne için sahibimiz zayıf bir kula dünyadaki bütün insanlara hitap etmeyi ikram ediyor? Sadece beş kişi değil, hayır, insanlık şemsiyesi altında olanlara. Bu sözler onların hepsine hitap ediyor. Evet, eğer bütün insanlara hitap ediliyorsa gökler hakkında konuşmalısınız.

Kurân-ı Kerim, Peygamberler Mührü, en şanlı kişiye ikram edildi. Varlıklardan kimse Peygamberler Mührü’nün seviyesine ve makamına ulaşamaz. Onun makamı nedir biliyor musunuz? Bilirsiniz ama söylemezsiniz, söylemezsiniz. Onun makamı nedir? Siz Kurân-ı Kerim okuyorsunuz ey selefi ulemaları. Siz Kurân-ı Kerim hakkında konuşuyorsunuz. Neden Kurân-ı Kerim ikram edilen kimseyi söylemezsiniz? O kimdir ve Onun makamı nedir? Siz Kurân-ı Kerim okuyor musunuz? Evet. Buldunuz mu bulmadınız mı? Sizin gibi ulemaların bu konuda konuştuklarını hiç duymadım.

Beni burada insanlara hitap ettiren kalbime bir şey gönderiyor. Bu hazırlanmış bir şey değildir, hayır. Görmek ve konuşmak için bana ilahi ilhamlar veya daha fazlası ulaşıyor. Evet, Peygamberler Mührü’nün makamı nedir? O kişi kimdir söylemelisiniz. Söyleyin.

Her şeyden önce bir kitap getirince ilkönce onun editörü kimdir diye bakarım. İnsanlar yazarına göre o kitaba değer verirler. Senin gibi, benim gibiyse insanlar “Eee… söylediğini biliyoruz” derler. Ama sen bir şey söylemelisin ki insanlar “Biz bunu biliyoruz” diyemesinler. Hayır. Onun için işaret ediyorum, özellikle selefi ulemalara. Onlar kendilerinin ilimleri üst mevkide olduğunu iddia ederler ve kendi ilimlerinin üstünde başkasının ilmini kabul etmezler. Bunu nasıl dersiniz? Cenâb-ı Allah buyurur;

(Yusuf:76) وَفَوۡقَ ڪُلِّ ذِى عِلۡمٍ عَلِيمٌ۬

<>

Başkalarına yolları nasıl kapatırsınız ve biz en üst seviyedeyiz dersiniz? Üst seviye onun üstünde bir şey yok demektir. Kimse bizim gibi olamaz çünkü biz selefi ulemalarıyız. Öbürleri? Onlar Sünni ulemaları derler. Hangisi daha yüksek, selefi ulemaları mı, Sünni ulemalar mı yoksa Şii ulemalar mı? Bunu açığa kavuşturun. Biz üst seviyedeyiz diyorsunuz. Zirveye ulaştığınız zaman sizin manzaranız nedir? Manzaraya bakarsın görürsün. Bir minarenin şadırvanına ulaşana kadar bunun gibi, şunun gibi delikler olur. Minarede hava girmesi için delikler vardır. Bende bazen ezan okumak için çıkardım ve o küçük deliklere gelince oralarda ne olduğuna bakmayı severdim. Orada görebildiğin çok çok küçük manzaradır.Ama şadırvana çıkınca manzaran başka birşeydir. Tamamen başka birşeydir. Onun için küçük bir delikte bakarsan ve kimse benim gördüğümü görmez, kimse benim bildiğimi bilmez iddia edersen...çünkü ben bakıp görüyorum derler. Biz bir şey görüyoruz demezler.

Birşey birşeydir ve genel görüş başka birşeydir, aynı değildir. Şadırvanda etrafına bakabilirsin. Manzaran, görüş çevren sonsuzdur. Ama orada sadece... maşallah, “Ben şimdi kimsenin ulaşamadığı bir makama ulaştım, bakıp pekçok şeyler görüyorum.” Onun için ulemaların seviyeleri göklere giden adımlarına göre farklıdır. Gökler, evet. Yükseldikçe bütün etrafına bakarsın, şehre ait olan şehrin bütün manzarasına bakarsın. Evet, beni bazı misallerle böyle bir mesele hakkında konuşturuyorlar. (mürid örnek diyor) Örnek pek doğru bir kelime değildir, misal. Bazı çok küçük şeyler hakkında konuşuyoruz. Ama şimdi bakıp gördüğümüzün arkasında olanın daha fazlasını istiyoruz. Çünkü görebildiğin kadar her bir istikamete gidersin. Şimdi göklere geliyoruz. Gökler ve Âlemlerin Rabbi. Gökler nedir? Onlar nedir? Bu içinde bulunduğun bir madde midir? Yoksa göklerin herhangi bilinmeyen yaradılışı ve hali midir?

Gökler betondan mı yoksa demirden mi veya çamurdan mı veya tahtadan mı metalden mi yapıldı diye sorarız? Neyden? Gök nedir? İnsanlara sadece yedi gökler hakkında bahsedilmiştir. Yedi gökler.

Şimdi Peygamberler Mührü hürmetine konuşuyoruz. Bize göklerin anlayışını getiren kimdir? Onların tarifi sadece her yönden mükemmel olan kimseler tarafından bilinmelidir demeliyiz. Allahu Ekber Allahu Ekber.

Bize daha fazla ve fazla gökleri tarif edecek kimdir? Sadece bir kişi, Seyyidina Muhammed (s.a.v.). Onun kimliği nedir? O kimdir neden söylemezsiniz? Bütün insanlara netleştirin. Gökler hakkında bilen kimdir? Gökler hakkında konuşmaya yetkili kimdir? Siz mi selefi ulemaları? Size bu ilim nereden geldi? Göklerin ilmi Peygamberler Mührü Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’dan gelir. O kişi kimdir bize söyleyin, bize anlatın. Şimdi selefi ulemalara ve “Biz âlimiz” diye iddia edenlere saldırıyorum. Onlar Peygamberler Mührü’nün kimliğini açıklamıyorlar. SubhanAllah, SubhanAllah, SubhanAllah. Siz Kurân-ı Kerim okur musunuz ey selefi ulemaları? Okuyorsunuz.

Siz Peygamberler Mührü’nün kimliği hakkında en düşük bir anlayışa ulaştınız mı? Siz veya sizin seviyenizdeki pekçok ulemalar “Muhammed (s.a.v), Seyyidina Muhammed (s.a.v.) de bizim olduğumuz gibidir” derler. Nedir bu saçmalık? Nedir bu cahillik? Siz onun kimliğini bir postane memuru gibi mi gösteriyorsunuz? Mektup taşıyan postacı. Pekçok yeni moda selefi ulemaları ve sayısız doktorlar ve onlar “Biz şeriatın doktorlarıyız” diye iddia ederler.Onlara da soruyorum. Peygamberler Mührü’nün kimliği ne olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bir şey değilsiniz.

Âlemlerin Rabbinin ona giydirdiği kimliği şeytan istedi. O kıyafetin ona giydirilmesini ümit ediyordu. Bu şeytanın Peygamberler Mührü’nün kimliği hakkında biliyordu demektir. Ve siz bilmiyor musunuz da postacı diyorsunuz? Pekçok ahmak yeni moda şeriat doktorları vardır. Hangi şeriat? İslam şeriatı mı? Belki şeytani yollarındakidir.

Evet, şimdi bu dünyadaki, doğudan batıya, kuzeyden güneydeki bütün ulemalara soruyorum. Onun kimliğini biliyor musunuz? Söyleyin Muhammed kimdir?!! Onun kimliği hakkında konuşun. Yoksa

(Burûc:12) إِنَّ بَطۡشَ رَبِّكَ لَشَدِيدٌ

<>

Değeri olmayan sözler hakkında dillerinizi tutun!! Onu tanımaya çalışın yoksa Müslüman olamazsınız. Ulema olmayı bırakın, Müslüman bile olamazsınız. Onun için her şeyden önce bütün Müslüman topluluğu, bütün İslam dünyasının çocuklarını ve yetişkinlerine Peygamberimizin kim olduğunu öğretin.

Ne öğrendiniz? Kurân-ı Kerim Onun hakkında ne buyurur? Düşünün. Telaş etmeyip söyleyin. O zaman bir şerefe ulaşırsınız. Susup söylemezseniz şeytanla beraber olursunuz. Âlemlerin Rabbi buyuruyor… şimdi dikkat edin.

Ey selefi ulemaları ve doktorları… söylemelisiniz, bilmelisiniz. Biz Kurân-ı Kerim’den konuşuyoruz. Bu benim akıl ürünümden değildir. Kurân-ı Kerim ne buyurur? Kurân-ı Kerim o kimse hakkında buyurur; Estâuğuzubillah

(İsra:79) عَسَىٰٓ أَن يَبۡعَثَكَ رَبُّكَ مَقَامً۬ا مَّحۡمُودً۬ا

<>

Doğru mu yanlış mı? Arapça mı Türkçe mi? Bu gazete haberi mi yoksa Allah’ın sözleri mi? Konuştuğumuz Kurân-ı Kerim’in dışında bir şey mi? O en şanlı olanın şefaatini istiyoruz. Onların saygıları yoktur. Bakın Cenâb-ı Allah en yüksek saygısını verir. … (arapça) der. Bunu kime söyler? Size mi yoksa Musa’ya mi yoksa İsa’ya mı yoksa İbrahim’e mi yoksa Nuh’a mı yoksa Âdem’e mi yoksa Yakup, Yusuf, İshak’a mı? Bu ilahi hitap kimedir? Sana. Cenâb-ı Allah kime söyler? Allah Allah Allahu Ekber. Bu sonsuz bir okyanustur.

Burada duralım, içine girersek çok zor olur. Onun için burada durmalıyız. Bu okyanustur, bir tane değil ama okyanuslardır. Ey insanlar, onun ümmeti olduğunuz için mutlu olmalısınız. Ve size geçmiş milletlerin, geçmiş Peygamberlerin, geçmiş evliyaların şerefi üstüne şeref ikram edildi. Allah Allah Allah Allah Allah Allah Allah Allah. Şeytan Onu Müslümanlara sıradan bir insan olarak gösteriyor. Bunu yapamazsınız bu küfürdür. Cenâb-ı Allah Subhanehu Ve Teâla buyurur

(İsra:79) عَسَىٰٓ أَن يَبۡعَثَكَ رَبُّكَ مَقَامً۬ا مَّحۡمُودً۬ا

<>

Başkası var mı? Selefiler anlamaz mı, doğru mu? Doğrudur inşallah. Size ve bütün milletlere bunları hitap etmeyi ikram ediyorlar ve ben bir şey değilim. Cenâb-ı Allah beni affeylesin.

“Allah Allah Allah Allah Allah Allah AziyzAllah”

“Allah Allah Allah Allah Allah Allah KerimAllah”

“Allah Allah Allah Allah Allah Allah SubhanAllah SubhanAllah”

“Allah Allah Allah Allah Allah Allah SultanAllah”

Fatihah. Estağfurullah.

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

“Dum dum dum dum dum dum dum duuuum”

Allah Allah AziyzAllah Fatiha. Âmin Ya Rabbi.

40? (42.) Tamamdır. Bu ağır bombardmandır, yeterlidir. Cenâb-ı Allah beni affeylesin. Ve ümmetinden herkesi affeylesin. (557 000 kişi.)

İnsanları uyandırmak ve bildirmek için O açar. Dinlediğiniz için teşekkür ederim. Cenâb-ı Allah onlara Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’ın sancağı altında buluşmayı ve yüksek makamlar versin.

Allahümme Salli Vessellim Âlâ

Nebi Ya Muhammed Aleyhisselam

Salâten Tedumu Ve Tuda İleyh

Memerehleyali Ve Tuledevam

UA-984942-2