Available in: English   Turkish   Go to media page

Şeytanın Pis İşlerini Bırakın ve İyi İnsanlardan Olmaya Çalışın

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Temmuz 16, 2010 Lefke, Kıbrıs

Esselamun Aleyküm. Allah Allah. Ya Rabbi Şükür. Ya Rabbi Şükür. Esselamun Aleyküm, Ehlen Ve Sehlen, hoşgeldiniz. SubhanAllah, Subhanallahu Aliyil Aziym. Ya Rabbena Rabbiğfir Ve Ente Gayrul Rahimin, Ya Allah… Ente Allah. Hasbunallah SubhanAllah SultanAllah.

Ey insanlar! Katılanlarımız, iyi şeyler ve iyi amaçlar için katılanlardan olmaya çalışın. İyilerden olmaya çalışın. İyi olanlara iyi müjdeler vardır. Kötüler için kötü müjdeler vardır. Kötü müjde bilir misiniz?

İyi müjde iyi insanlara, kötü müjde kötü insanlara. Allahu Ekber Allahu Ekber. Onun için kıyamet gününde mü'minler melekler tarafından karşılanacaklar ve onlara iyi müjdeler ikram edilecek. Siz ebediyete kadar bu cennetlerde kalacaksınız. Girecek ve asla geri çıkmayacaksınız.

Seyyidina Âdem (a) cennete girdi ama bazı sebeplerden dolay o ve eşi (dünyaya) gönderildiler. Ama kıyamet günü, hüküm gününden sonra, cennet ehli olma ikram edilenleri melekler karşılayacaktır. “Girin ey mü'minler, ey inananlar, ey Cenâb-ı Allah’ın sevgili kulları! Ebediyete kadar içeriye girin!” Bu iyi müjdelerdir. Kötü insanlar saçları, elleri ve ayaklarından cehenneme götürülecekler. Meleklerde merhamet olmayacak. Onları alıp cehenneme atacaklar: "Girin ve size çıkmak yoktur! Sizin için kötü müjdeler vardır,” diyecekler. Aman Ya Rabbi, Allah Ya Rabbi. Ya Rabbene iğfirlena vağfu anha!

Ey insanlar! Bu insanoğluna verilen tek bir fırsattır. Bu fırsat nedir? Bu fırsat iki fırsattır. Bütün insanoğluna, Ademoğullarına, iyilerden veya kötülerden olma ikram edildi. Kim iyi niyetini ve anlayışını kullanırsa onlara iyi müjdeler vardır. Ama sarhoş olanlar, şeytanın ve şeytanın takipçilerinin pisliğini içenler gönderileceklerdir. Melekler, “Girin, asla geri çıkmayın” diyecekler.

Ey insanlar! Vazifelerimizi, bu gezegendeki hakiki varlığımızı anlamak çok kolaydır. Dünyada olmak için göklerden bu dünyaya gönderildik. Ve âlemlerin Rabbi bu insanoğlundan sadece, “Ey insanoğlu, ey insan tabiatından olanlar! Ben sizde iyilerden olmanızı istiyorum, bu size Ilahi Emrimdir. Kötülerden olmamanızı isteyip sizi ikaz ederim. Ben iyilerden razı olurum, kötülerden razı olmam. Çünkü Benim azametli Sıfatım iyilerle beraber olmaktır. Ben kullarımdan Benim azametli yolumu takip etmelerini isterim.” Azametli nedir? İyilerden olmaktır. “Ben size sonsuz şeref okyanuslarımdan ikram ederim. Ve şeref okyanuslarımdan bir damlası size ezelden ebede yeter. Bu damla büyür, büyür, büyür, büyür.”

Yanlış birşey var mı ey birşeyler anlayan insanlar? Bütün Peygamberler ve onların tüm takipçileri, bütün İlahi Kitaplar ve emirler insanoğlundan sadece birşey ister: “Ey Ademoğlu! Âlemlerin Rabbi sizden iyilerden olmanızı istiyor, kötülerden değil.” Bütün Şeriat, bütün İlahi Kitapların hakiki anlamı, hakiki amacı, insanları iyilerden yapmaktır. Ve iyiler âlemlerin Rabbini, Yaratanı takip edenlerdir. Kötüler ise şeytanı takip edenlerdir; bu kadar basittir.

İnsanlar çok “Bır bır bır bır, zır zır zır zır vır” yaparlar, yazarlar okurlar, yazarlar okurlar, yazarlar okurlar. İsa (a)’a soruyorum yanlış mı konuşuyorum diye. Seyyidina Musa’ya soruyorum benim beyanatım yanlış mı? Ey Seyyidina Musa! Söyle! Ey Seyyidina İbrahim! Söyle, yanlış mı konuşuyorum doğru mu? Ey Seyyidina Âdem! Ben yanlış mı konuşuyorum? Beni yanlış mı konuşturuyorlar yoksa doğru mu? Ne buyurursunuz? Nuh (a) insanlarını çağırdı: “Ey insanlar! Gelin, iyilerden olun.” İnsanlar onunla kavga ettiler. Neden? O onları cennete çağırdı ve insanlar onunla kavga ettiler. “Biz cenneti sevmeyiz, biz cehennemi severiz” dediler. Cehenneme kadar git! Şimdi puta tapan herkes cehenneme gidecek. Nedir bu? Şimdi yaşayan insanlar camiye gitmeyi bıraktılar. Onlar futbol sahaları yaparlar. Futbol: “Şuuuuut!" Futbol böyledir (kalabalık) çünkü şeytan onları çağırır: "Gelin bakın bir tane top var ve o top buraya girerse 'Ooooo! Oooo!' demelisin." Ne oldu? Başınıza altın veya gümüş mü yağdı? Bu ne içindir?

Şeytan 21. yüzyıl insanları deli yaptı. Ve deliler kötülerdir çünkü onlar hakiki deli değiller. Onlar mükemmel olarak yaratıldılar ama bu yaratılışı kötü yollarda kullanıyorlar; onun için lanetleniyorlar. Camilere veya başka ibadet yerlerine gitmezler. Ama yüz binlerce, milyonlarca insanlar koşarlar. “Bir haber var mı?” diye sorarım. “Ey Şeyh, haber yok, sadece futbol haberi var“ derler. İnsanlar delirdiler mi? Deli olmak en kötüdür. Mısırlılar veya Ürdünlülerde top atarlar. “Ey Şeyh, bizi neden suçlarsınız? Suudi Arabistan’da da oynarlar.”

Ey Selefi ulemalarımız, neredesiniz? İyiliği emredip kötülüğü men edersiniz. Futbol oynayanlara memur değil misiniz? Bu İlahi Emir mi? Neden buna “bi’dat” demezsiniz? Siz sadece “haram” demesini bilirsiniz. Neye? Çünkü Peygamberler Mührünün (s) mukaddes kabrinin karşısına çıkıp, “esselamu vesselamu aleyke” dediler diye buna “şirk, şirk, şirk” dersiniz. Müslümanlara 'bi’dat sahibi' veya 'müşrik' veya 'haram' veya 'kâfir, cehennemde kaynayın!' dersiniz. Bu Selefi ulemaları nerede? Hepsi Suudi Arabistan memleketine bakarlar. Araplar, Hindistanlılar veya Türkler, hepsi “Heyyy! Ne oldu?" Yukarıdan birşey geliyor ve şeytan insanları maskara yapıyor.

Selefi 's-Salihlerimiz nerede? İyiliği emredip kötülüğü men eden cemaat nerede? Suudi Memleketinde, Kutsal Topraklarda futbola nasıl izin verirler? Selefi ulemaları nerede? İyiliği emredip kötülüğü men eden cemaat nerede? Ben Kâbe-i Muazzam’da bir arkadaş grubumla oturup, “La İlaha İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah” dersem süratle polisler sopalarıyla koşup gelirler. Biz hayvanlar değiliz! Bize sopalarla gelmeniz için hayvanlar değiliz. Bu bizim hakkımızdır. Kıyamet gününde intikamımızı alacağız. “Bi’dat, bi’dat” derler ama futbol hakkında kimse konuşmaz. Neden? Neden? Çünkü o şeytani, bu da Allah içindir. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Ey insanlar! İslamın ümmeti neden azalıyor? Neden değerimizi kayıp ediyoruz? Çünkü şeytanın yolunu takip ediyoruz. Kötülerin yolunu takip ediyoruz ve iyilerin yollarını bıraktık. Kötülerin yolunu takip edenler kötü kimselerdir, onlar cehenneme atılacaklar. Peygamberlerin, selamet üzerlerine olsun, yollarını takip edin. İyilerden olmak için evliyaları ve evliyaların varislerini takip edin. Bu Şaban-u Muazzamdır. Rahmet, rahmet iner. Cenâb-ı Allah bir kimse camiye iyilerle beraber olmaya geliyor mu gelmiyor mu diye bakar. Çünkü bütün camiler meleklerle doludur. Orada kimse olmasa bile melekler ilahi hediyelerle gelirler. Bunları mukaddes camilere getirirler. Bakarlar kimse yok ve onların nerede olduklarına bakarlar. Onların televizyon karşısında olduklarını görürler. Ne seyrediyorlar? Futbol. Onlara kötü müjdeler vardır çünkü onlar şeytanın takipçileridir. Onlar kötü kimselerdir. Ben bütün milletler için en zayıf ikazcıyım. Bu futbol şeytanın amelidir. Neden şeytanın ameli ne olduğu hakkında bir tefsir yapmazsınız?

Ey Selefi 's-Salih ulemaları! İyiliği emredip kötülüğü men edenler ve Şeriat doktorları ve Ezher-i Şerif ulemaları, neden `ameliş şeytân (şeytanın işi) anlamını açmazsınız?

(Maide 90) يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالأَنصَابُ وَالأَزْلاَمُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

yaa eyyuhe 'llezine âmenû innemâ el-khamru vel meysiru vel-ensâbu vel-ezlaamu ricsun min `ameli 'ş-şeytâni fectenibûhu.

Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir

Ey Müslüman dünyası! Cezalanacaksınız. Eğer gayri-Müslüman dünyası bir kırbaç alırsa Müslüman dünyası yedi tane alır. Cenâb-ı Allah nasıl Filistinlilere yardım etsin? Onlar haklarına ulaşmak isterler ve Cenâb-ı Allah’ın İlahi Haklarını vermezler? Düşünün ey Selefi ulemaları ve Şeriat doktorları. Arka arkaya şeytanın işlerinin ne olduğunu söyleyin. Size soruyorum, İlahi Huzurda size karşı olacağım: “Ey Rabbim, bu kimseler kullarına şeytanın amelini öğretmediler.” Hangi âlim şeytanın amellerini açıklayan bir kitap yazdı? Söyleyin! 500 tane iyi amel, rahmet dolu hareketler, rahmet dolu gayretler olduğunu biliyoruz. 500 tane olan kitap var. Ama Selefi ulemalarından, “Şeytani ameller” adı altında yasak gayretler hakkında bir kitap yazdıklarını görmek isterdim. Ama buna daha ulaşamadım.

Eski zamanda, hurefa zamanın sonunda, Osmanlı imparatorluğu hilafet zamanını bitirdi ve Cebabire zamanı geldi.

Ey insanlar, bugün böyle konuşacağımı düşünmüyordum çünkü kendimi çok güçlü hissetmedim. Ama Cenâb-ı Allah (cc) ve sevgilisi Seyyidina Muhammed (s) bu hakikatlerin bütün milletlere söylenmesini istediler. Olmazsa gelecek Ramazana ulaşamayacaklar. Adımlarını düzeltmezlerse gelecek Ramazana kadar bitecekler. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Ey insanlar, uzak mesafelerden geldiniz. Onlar anlar ve bunu da doğudan batıya, kuzeyden güneydeki insanlarına da götürürler. İnsanları iyilerden olmaya çağırın ve onlara kötülerden olmamayı ikram edin. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin. Ey Rabbimiz! Ey Allah! Bizi affeyle. İlahi Destek istiyoruz. Destek için tek bir kimse yeterlidir. Bir İmam bekliyoruz, bir Sultan bekliyoruz, bu Habibin ümmetine ikram edilen Allahın halifesi Mehdi (a) olacak.

Fatiha.

(554 000)

Bu çok ağır bombalama. Ehli Beyt’in bereketidir.

UA-984942-2