Available in: English   Turkish   Arabic   Go to media page

KALEM-UL ÂLÂ

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Nisan 9, 2010 Lefke, Kıbrıs

La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah Muhammed Rasulullah Aleyhi Salâtullah Vesselamu.

Destur Ya Ricalallah Destur. (bir müride) Sen insanlara hitap etmek istersen daha iyi olur. Bir kimse insanlara konuşmak isterse memnun olurum. Yeşil şeyh? Hakk-ul Hak, Hakk-ul Hak, Hakk-ul Hak…

Esselamun Aleyküm Ya İbadallah. İnşallah şeytanın kölesi olmayız. Ey Rabbimiz bizi şeytandan koru. Hitap… (arapça) Ey katılanlar, Esselamun Aleyküm. Dünya ahiret Cenâb-ı Allah’ın selâmı üzerinize olsun. Burada ve buradan sonra selamet ve ilahi korunma altında olun. Kıyamet gününde Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.) belki bize şefaat eder.

Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym. Bu ilahi emirdir. Söylememiz gerekir Euzubillahimineşşeytanirraciym. Şeytan insanoğlun en tehlikeli düşmanıdır. İnsanların koştuğu bütün yanlış yollar şeytanın tuzaklarıdır. Onun için Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym demeyi unutmayın. Eğer insanoğlunun en tehlikeli düşmanı şeytan ise, "Ey Rabbimiz, biz kendimizi nasıl savunuruz" diye kullar sorabilir. Sormadan önce Herşeye Kâdir olan Allah buyurur; “Ey en sevgilim, onlara ilahi kılıcımı o şeytana karşı çekmelerini söyle.”

Nedir o? Bismillahirrahmanirrahiym. Evet. En tehlikeli dehşetli düşman vardır. Eğer bütün nükleer bombaları da kullansan asla şeytana zarar vermez. Çünkü şeytan ateştir ve ona da ateş gelir. Önemli değil der. O insanoğlunun hakikatte en fena hocasıdır ve bütün kötülükleri ve suçları öğretir. Başka hiçbir maddi silah onu etkilemez veya zarar vermez. Hayır. Ama onun için bizim başka bir ilahi silahımız var. Bize Rabbimiz, Herşeye Kâdir olan Allah tarafından ikram edilmiştir. Bismillahirrahmanirrahiym’in kılıcıdır. Allahu Ekber Allahu Ekber.

Rabbimizin azameti ve heybeti besmelenin içindedir. SubhanAllah. İçinde olanı kimse bilmez. Bismillahirrahmanirrahiym. Cenâb-ı Allah ilkönce Levh-u Mahfuzu yarattı ve kalemi yarattı. O ilahi kalemi yarattı. Ve emretti; “Ey kalem, Levh-u Mahfuza yaz.” Cenâb-ı Allahın hitabının heybetinden kalem yarıldı ve mürekkep aktı ve yazmaya hazır oldu. Sordu; “Ey Rabbim, ne yazayım?”

“Bismillahirrahmanirrahiym” yaz. Ve Kalem-ul Âlâ yazmaya başladı. Onun büyüklüğünü hayal edemezsiniz. Bismillahirrahmanirrahiym yazdı. Göklere ait olan ilahi Kalem-ul Âlâ nın yazması ne kadar sürdü? 700 sene sürdü. 19 harf. 700 senede, içinde herşey var. Subhanallahu Aliyil Aziym Ve Azametu Mülkü. Onun mülkünün büyüklüğünü kimse bilmez. Kimse başını sonunu bilmez. O Allah Subhanehu Ve Teâlâ’dır. Subhansın Ya Rab. Subhansın Ya Rabbul Âlâ.

Onun için bize emredildi. “Ey ilahi huzurda en sevgilim, en şereflim, Ya Habibi, Ya Muhammed, sana ve ümmetine kendilerini savunmak için veriyorum.” Bir kere bile olsa Bismillahirrahmanirrahiym demeye çalışın. Ama şeytan söylemeyin der. Çünkü her birisi Bismillahirrahmanirrahiym dediği zaman göğsüne bir hançer girer. Veya arkasından gelir veya başını keser. Onun için çok öfkelenir ve birisi Bismillahirrahmanirrahiym der diye çok endişelenir. Bismillahirrahmanirrahiym derseniz emniyette olursunuz.

Ey selefi ulemalarımız, Merhaban, Merhaban, Merhaban. Böyle şeyleri ümmete öğretiyor musunuz yoksa maddiyatçı insanlar gibi maneviyatı, tasavvufu kabul etmiyor musunuz? Onlar maneviyatımıza çalışan tarikatı, maneviyatı anlamamızı netleştirenleri kimseleri kabul etmezler. Ama şimdi bizim doktorlarımız o kadar … ne derler? Selefi ulemaları “Bi’dat, bi’dat” derler. Biz Kurân-ı Kerîm’den konuşuyoruz. Çok büyük konuşuyorsun demeyin. Kalem-ul Âlâ’nın büyüklüğünü ölçecek ölçü yoktur. Kalem-ul Âlâ hakkında ne biliyorsunuz söyleyin. He…? Neden insanlara söylemeziniz? İnsanlar maneviyata susamışlar çünkü insanlar teknolojiden usanmışlar. Teknoloji insanları makine gibi duygusuz yapmıştır. Asla. İnsanların hepsi maddiyatçı oldu. Maddiyatçıların hepsi cehenneme, ateşe gidecekler.

İlahi anlayıştan birşey ve şimdi bir cevap geldi. “Ey zayıf kullarım, bütün insanlara ilahi anlayış verilmesini istiyorsunuz. Ama bütün insanlar yukarıya bakmazlar. Onlar istemezlerse neden vereyim." Nedir bu? Her zaman bütün Cuma imamlarımız minbere çıkarlar ve bu grup iyi değil derler. Hepsi maddiyat hakkında konuşur, kimse maneviyat hakkında konuşmaz. Neden? Peygamberimiz (s.a.v) bize maddiyatı öğretmek için mi geldi? Hayır. Peygamberler bütün milletlere teknoloji olmadan da yaşanabildiğini ve selamet içinde yaşanabildiğini öğrettiler. Şimdi insanlara en büyük bela teknolojiden gelir. Onun için Mehdi a.s. gelince ilkönce maddi şeyleri, bütün teknolojiyi yıkacak. Yıkmak için “Allahu Ekber” demesi kâfidir. “Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber” diyecek teknolojiden hiçbir şey kalmayacak.

Ey insanlar, maneviyata gelin. Gelmezseniz maddi şeyler gibi yerin altında toz olursunuz. Ey Rabbimiz, bize ilahi anlayıştan ikram eyle. Ve şimdi bir cevap geliyor; “Ey zayıf kullarım, bütün insanlara ilahi anlayış verilmesini istiyorsunuz. Ama bütün insanlar yukarıya bile bakmazlar. Onlar istemezlerse neden vereyim? Bir kimse isterse ona veririm ama onlar istemezler. Onlar şeytanı ve şeytanı temsil edeni isterler. Burada bütün sorunlar ve buradan sonraki bütün cehennemler şeytandan dolayıdır. Neden? Neden? Neden ilahi ilim pınarlarını reddederler? Durmuştur. Bir kimse birşey konuşursa ona dalga geçerek bakarlar. Evet?

Ne yapıyoruz? Şeytan her zaman maneviyata karşıdır. Onun için maneviyata karşı olan herkes şeytanın temsilcisidir. Onun için Cenâb-ı Allah herkesi uyarır. Onun için kendilerine “Selefi ulamalar” diye isim veren eğitilmiş bir grup insanlara konuşuyorum. Selefi ulemaları, yirmi kişi mi? Otuz kişi mi? Üç yüz kişi mi? Otuz bin kişi mi? Başkalarından ne haber?

Onlar Allah’ın şeriatını bilmezler mi? Selefi ulemaları Cenâb-ı Allah’ın ilahi kitaplarına kefil olduğunu bilmezler mi? Herşey Kurân-ı Kerîm’in içindedir. Ve Kurân-ı Kerîm ilk sıraya ve kıyamet gününü ikinci sıraya koymazlar. Kurân-ı Kerîm ilkönce hedefine bakar. İnsanlara hedeflerine gitmeleri için yol açar. Ama insanlar hedeflerine inanmazlar. İnanmazlarsa seviyeleri hayvanlar dünyasının seviyesi olur. Hayvanlar dünyası, biz hayvan değiliz. Biz insanoğluyuz, bizim özel varlığımız var. Bizim yaradılışımız süper yaradılıştır. Sıradan bir yaradılış değil, hayvanların yaradılışı gibi değil. İnsanoğluna özel bir yaradılış ikram edilmiştir. Bu Kurân-ı Kerîm’de bahsedilir. Cenâb-ı Allah meleklerine buyurur; “Ben yeni bir varlık yaratıyorum.” Yaratmak onların varlığı hakikatten Cenâb-ı Allah’ın kuvvet ve yaradılış okyanuslarından gizli demektir. “Ve onları yaratmak istedim.”

Ve melekler ne olduğunu bilmezler. Cenâb-ı Allah’ın yaradılış okyanuslarından ne gizli olduğunu bilmezler. Kimse bilmez. Cenâb-ı Allah buyurur; “Ben yeni bir varlık yaratacağım ve onlar halife olacak.” Halife olmanın üstüne başka bir rütbe çıkamaz. Halife veliaht demektir. Veya halife, Cenâb-ı Allah Ezeliyyun Ve Ebediyyun, başı ve sonu yoktur. Ama bu yeni varlığa böyle bir şeref ikram eder. İnsanoğlu yaratıldı ve Âlemlerin Rabbi buyurdu; “Ey kullarım, sizi yarattım ve dünyaya gönderiyorum. Dikkat edin. Siz Rabbiniz için yaratıldınız. Ben sizi Kendim için yarattım. Dünyayı sizin için yarattım.” Doğru değil mi selefi ulemaları? Böyle şeyler söyler misiniz? Okumaz mısınız? Böyle şeyler bilmez misiniz? Neden? Cenâb-ı Allah insanoğlunu dünya için mi, kendi için mi yarattı?

(Zȃriyȃt:56 ) وَمَا خَلَقۡتُ ٱلۡجِنَّ وَٱلۡإِنسَ إِلَّا لِيَعۡبُدُونِ

<>

Arapça mı Türkçe mi? Neden söylemeziniz? Ey insanlar, ne yapıyorsunuz? Yaptığınız herşey dünya içindir, Rabbiniz için birşey yoktur. Cenâb-ı Allah sizi kendi ilahi kulluğu için yarattı. Nasıl?

Neden her Cuma ilkönce Müslüman dünyasına ondan sonra başka milletlere söylemezsiniz? Ey insanlar, siz asla dünya için yaratılmadınız ama Yaratan, Âlemlerin Rabbi sizi ilahi kulluğu için yarattı. Ne yapıyorsunuz? Nedir bu saçmalık? He…? Neden dikkat etmezsiniz? Din nasihat olduğunu biliyorsunuz. Din nasihattır. Nerde sizin nasihatınız? Her hafta gerekli olmayan şeyler söylüyorsunuz. Ve en mühim nokta …(arapça) çünkü insanlar her zaman unutur. Onlara bu dünya için yaratılmadığımızı ama biz Yaratanı, Cenâb-ı Allah için yaratıldıklarını bilsinler diye hatırlatın. Bir kimse başka bir şeref hayal edemez. Cenâb-ı Allah’ın kulluğundan başka. Biz ilahi kulluk için yaratıldık. Ama bunu bıraktılar ve dünyayı isterler ve dünyaya kul olurlar, köle olurlar. Ey insanlar, Esselamun Aleyküm. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün milletler için yaradılış gayesi bilmek ilahi ikramdır. Herşeyden önce insanoğlu ve çocuklarına ne için yaratıldıklarını ve onları kim yarattığı öğretilmeli. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Allah Allah Allah Allah Allah Allah AziyzAllah

Allah Allah Allah Allah Allah Allah SubhanAllah

Allah Allah Allah Allah Allah Allah SultanAllah

Sultansın Sultansın Ey Rabbimiz.

Bize ilahi birisini gönder ki kalplerimizi aşkın ve itaatinle toplasın. Bir Sultanın gelmesini bekliyoruz. Şeytan ve şeytani grupları bu dünyanın yüzünden yok etsin. Ey Rabbimiz, bize bir Sultan gönder ki İslam’ın sancağını çekelim. Bu gezegenin ilahi sancağını. Burada o sancağın altında olalım ve kıyamet gününde ilahi sancağın altında olalım. İlahi huzurda en şerefli olan, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’ın hürmetine.

Allâhümme Salli Vessellim Âlâ

Nebi Ya Muhammed Aleyhisselam

Salâten Tedumu Ve Tudâ İleyh

Memerehleyali Ve Tuledevam

Fatiha.

UA-984942-2