Available in: English   Japanese   Turkish   Go to media page

Şeytan Size Kızıyla Evlenmenizi Teklif Eder

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Haziran 24, 2011 Lefke, Kıbrıs

Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahümme Salli Âlâ Seyyidina Muhammed Ve Âlâ Alihi Ve Sahbihi Ecmayin Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn… Euzubillahi-mineşşeytanir-raciym Bismillahir-rahmanir-rahiym. Estağfurullah.

Ey insanlar! Doğudan batıya katılanlarımız! Meded Ya Sultanul Evliya! Meded Ya Ricalallah! Esselâmun Aleyküm! Esselâmun Aleyküm Ya İbadallahi Salihin! Allah Allah... Esselâmun Aleyküm doğudan batıya katılanlarımız!

Ey insanlar! Cenâb-ı Hakkın emirleriyle beraber olmaya çalışın. Rabbinizle, sizi yaratanla beraber olmaya çalışın. Akılsız kimseler olmayın, sarhoş olmayın. İnsanlara her şey lanetten gelir; çünkü onlar sarhoşlardır. Sarhoş, kim olduklarını, kim için olduklarını, nereden gelip nereye gittiklerini bilmeyenler demektir. Onları, bu kısa hayatta çok kısa bir zaman için meydana getirmiştir Âlemlerin Rabbi. Allah Subhanehu Ve Teâlâ’nın ilk emri. Subhansın Ya Rab, Sultansın Ya Rab! Bizler Senin kullarınız; zayıf kulların.

Euzubillahi-mineşşeytanir-raciym diyoruz. Şeytan ve şeytanın tuzaklarından kaçın. O herkesin peşine koşar, pek çok şeytanlar vardır. Onlardan kaçın; yoksa bir tuzağa düşersiniz. Bir söz vardır ki, şeytan her gün insanlara bir şeyle gelir. Nedir bu? Bu dünya, bu hayattır. “Ey insanlar! Bende güzel bir kız var.” der. Tüüüh şeytana! Her gün gelir: “Bende çok güzel bir kız var; kim onunla evlenirse kızımı onun hanımı yapmaya hazırım.” der. Ve yine insanlara aynısını getirir; “Ey insanlar, benim damadım olmak isteyenler gelsin” der. Mısırlılar gibi, Mısırlılar, Filistinliler, Türkler veya İranlılar gibi. “Kızımı isteyenler çok, lâkin bu sizden hanginiz olacaktır? İlk olana kızımı onun eşi yapacağım; o kadar güzeldir. O kadar güzel kızdır.” der. Onun kızı dünyadır. Üstüne bütün ziynetleri koyar ve “Ey insanlar, Pakistanlılar! Benim güzel kızımla evlenmeye hazır mısınız?” der. Ne güzeli be, en güzel benden yüz defa daha yaşlıdır. O kadar taze, her gün maymuna benziyor. (İnsanlar gülerler.) Seytan der ki: “Evet, gel, ben sevgili kızımı sizin güzel hanımınız yapacağım. Ben yalnız derim ki, onun güzelliği sabah erkenden akşam erken vakte kadar değişir. O çok beyaz ve güzeldir, lâkin güneş battığı zaman ben ona bakmasam bile…. Güneş batınca ben de onu sevemem, lâkin siz her gün zevklenin ve yarın onu başka süslerle getiririm ve bu şekilde son güne kadar devam eder. Ben her gün size sevgili kızım olan dünyayı getiririm ve bu benim en büyük tuzağımdır. En büyük tuzağımdır; sevgili kızımı özellikle kıyamet gününden önceki son grup insanoğlu için hazırlıyorum. Onun için ey insanlar, benim sevgili kızıma ulaşmaya ve onunla burada ve buradan sonra mutlu olmak için acele edin. Bu sadece güneş doğuşundan güneş batışına kadardır; ondan sonra uykunuz gelip uyursunuz ve sabah uyanınca “Benim zarif gelinim nerde?” dersiniz. Buraya gel, o burada. Kim daha fazla verirse, zarif kızımı ona veririm.”

Ey insanlar, aptal olmayın. Ey insanlar, bu gece onu süsler ve yarın bakarsınız: “Ooo, çok güzel, tatlı, hoş gelinim var” dersiniz. Ve insanlar sabah erkenden gece geç vakte kadar onun peşine koşmaya başlar. Ey insanlar! Simdi insanlar her gün daha fazla aptallaşıyorlar. Onlar birbirlerini öldürüyorlar; bu en büyük günahtır. Ne için kavga edip öldürürler? Bu şeytanın kızı için. Öldürürler, zahmet verip her yanlış işi yaparlar ve uyudukları zaman sabah uyanırlar ve onun nerede olduğuna bakarlar; gitmiştir.

Ey insanlar Cenâb-ı Hak size kısa bir hayat ikram eyledi; çok kısa bir hayat. Topladığınızı dünya için toplarsınız, sonunda ellerinizi açarsınız; bitersiniz, yorulursunuz, ruhunuz alınır ve peşine koştuğunuz her şey biter.

Ey insanlar! Bütün Peygamberler (selamet üzerlerine olsunlar.), gelip “Ey insanlar aldanmayın! Eğer aldanırsanız bu hayatı terk ederken sizin için zor olur. Yerin altına gömülürken sizin için zor olur ve kıyamet günü sizin için zor olur” dediler. Ey insanlar! Cenâb-ı Hak: “Ben size ulaşıp bana getirin diye cevherler ikram eyledim, lâkin siz bu kıymetli cevheri bu gezegendeki hayatınızda şeytanın kızına verdiniz ve gelince sizin için çok zor olacak.” buyurur.

Ey insanlar! Bir zamanlar Peygamberler Mührü Seyyidina Muhammed (s.a.v), sabah namazından sonra bir kimsenin rüyası var mı diye dinlemek için oturuyordu. Bir gün birisine; “Rüyan var mı?” diye sordu.

Sahabelerden birisi; “Ya Resulallah, ben bu gece bir rüya gördüm, lâkin hiç anlamadım” dedi.

“Nedir o?”

“Ben büyük bir alana bakıyordum; yeşil bir alan. Ve ondan sonra, oraya Cuma günleri imamın konuştuğu bir minber kondu. Ve baktım ki sen ya Rasulallah, geliyorsun ve minbere 1,2,3,4,5,6,7 basamak çıkmaya başladın ve oturdun.”

Ve Peygamberler Mührü buyurdu:

“Ey sahabem, bu rüya insanoğlunun dünyada 7 bin yıl olacağını işaret eder. Âdem a.s. ilk olan; bende son olanım. Bu, kıyamet gününun yaklaşığı anlamına gelir. Ben geldiğim zaman bin biter ve kıyamet günleri başlar.”

Şimdi yedi bin bitmiştir; kıyamet günlerinin başlangıcına ulaştığımız bir zamandayız. O günden bu güne kadar 1432 yıl geçmiştir veya 1500 diyebiliriz. Ondan sonra kıyamet günü geliyor. Ey insanlar! Uzun uzun yaşayacaksınız diye şeytan tarafından aldanmayın! Hayır. Dikkat edin; kıyamet kapının arkasındadır. Bu 15 asır önceydi. Peygamberler Mührü bildirmiştir ve son günler olan kıyamet gününün işaretleri hakkında buyurmuştur. Şimdi bunun içindeyiz; yedi binin içindeyiz, o sahadayız. Ne düşünüyorsunuz? Şimdi ne bekliyorsunuz?

Ey insanlar! Kıyamet gününe dikkat edin. Ey insanlar! Sarhoş olmayı bırakın; hesap gününün yaklaştığını düşünün ve hüküm için ilahi huzura gideceksiniz. Dünya peşine koştuğunuz yeter. Bugün dünyada yarın ahirettesiniz. Cenâb-ı Hak bizi affeylesin. İşitip veya gördüğümüz her şey kıyamet gününün işaretleridir. İmanınızı muhafaza etmeye çalışın. İtaatinizi muhafaza etmeye çalışın. Rabbiniz Cenâb-ı Hakka iyi kullar olmaya çalışın. Âmin. Ya Rab Ente Rab, Ente Rab, Ente Rab. Af istiyoruz. Bizi affeyle, bizi affeyle ve Peygamberler Mührü Seyyidina Muhammed (s.a.v) hürmetine, bu hayattan ilahi huzuruna kadar sonumuzu iyi eyle.

Fatiha.

UA-984942-2