Available in: Arabic   English   Turkish   Go to media page

Rablerine Karşı Edepsiz Olmanın Cezası

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Nisan 29, 2011 Lefke, Kıbrıs

Esselâmun Aleyküm. Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahümme Salli Âlâ Seyyidina Muhammed Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Ve Âlâ Alihi Ve Sahbihi… Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym. Destur Ya Seyyidi Ya Sultanul Evliya. Meded Ya Sahibel İmdat, Meded.

Veli, ilahi huzurda sevgili olandır. Eğer bir ayağıyla teperse bu dünyayı yörüngesinden dışarıya fırlatır. Huuu! Çünkü Cenâb-ı Hak onlara ilahi kuvvetlerden giydirdi. Eğer ellerini böyle yapsa gece vakti doğudan batıya bütün yıldızları toplayıp atar çünkü onlar ilahi kuvvetleri temsil ederler. Ve bu çok basit bir kuvvettir. Bu onlar için toz gibidir.

Ey insanlar, esselâmun aleyküm. Rabbinize en yüksek tâzim vermeye çalışın, O Yaratandır. Ve kimse Onun kudret okyanuslarını bilmez, başı ve sonu yoktur. Ve size bu dünyada halifeleri olmayı giydirdi. Size halife elbisesi giydirmesi en büyük şereftir.

Ey insanlar! Doğudan batıya, kuzeyden güneye hepimiz edepsiz olduk ve Rabbimize tazimimiz yoktur ve bu âdemoğulları için iyi değildir. Cenâb-ı Hak onlara sonsuz şerefler giydirdi, sizi halifesi yaptı ve siz bunu takdir etmeyip ilahi huzurundan kaçıyorsunuz. Ve O ilahi huzuruna gelmeniz için sizi günde beş vakit çağırıyor. Bize böyle bir şeref ikram edilmiştir. O herşeye Kâdir olan bizi beş vakit ilahi huzuruna çağırıyor! Basit bir kral sizi davet etse onun muhteşem davetine koşarsınız. Bugün Londra’da bir tören var, evlenme töreni (Prens William’ın düğün merasimi). Ve herkes haşmetli kral tarafından davetli olan şerefli kimselerden olmak isterdi. Peki Cenâb-ı Haktan ne haber? O beş vakit sizi sonsuz Şânına istiyor. O sizi “Ey kulum, Bana gelin!” diye çağırıyor ve biz reddediyoruz. Âlemlerin Rabbi hariç size böyle bir şerefi kimse veremez. Bütün şânlar Onundur, O herşeye Kâdir olan bizi beş vakit “Benim ilahi huzuruma gelin. Herşeyi bırakın ve davetime gelin!” diye çağırıyor.

Bir çavuş “Bana saat 12 de gel” dese, “Ben başka bir işe giderim” diyemez ve ona koşarsınız. Rabbiniz sizi haftada bir kere ilahi davetine çağırıyor ve ilahi davetini kabul etmiyorsunuz. La Hâvle vela Kuvvete İlla billâhil Aliyil Aziym. Onun için şimdi cezalandırılıyoruz, şimdi bütün dünyadaki insanlar cezalandıralacaklar. Çünkü onlar asla Rabbimize bir değer veya tâzim vermediler ve şimdi insanları cezalandırmak istiyor. Ve bu cezanın işaretleri damla damla okyanuslarda veya kıtalara geliyor. O herşeye Kâdir olan herşeyi alıp, okyanusları yükseltip bütün kıtaları götürür. Durdurmak için teknolojiniz nerede? Veya nereye kaçabilirsiniz? Ve kıtalara batmalarını emreder, biter. Ve damlalar gibi ikaz olarak bazı insanlara geliyor.

Geçen ayda tsunami gelip Japonya’yı götürdü. Şimdi yukarıdan hortum geldiğini ve insanları ve her şey alıp attığını işittik. Kendilerini korumak için insanların teknolojisi ne yapabilir? Bitti. Bunlar damlalardır, onun şimdi için bütün evliyalar korkuyorlar. Böyle şeyler bir anda değil saniyeler içinde gelir, bu dünya okyanusların altına girer veya her şey kaldırılıp atılır.

Ey insanlar! Ey insanoğlu! Rabbinize tam saygılı olmaya çalışın. Bunu yapmazsanız ayaklarınızın altında veya başınızın üstünde ilahi bir ceza gelir ve bitirir. Rabbinizden, sizi Yaratanınızdan korkun! Ve emirlerini tutmaya çalışın ve Rabbinize iyi kul olmaya çalışın ki burada ve buradan sonra emniyette olun. Bu bir ikazdır! Söylemeye üzgünüm ki doğudan batıya, kuzeyden güneye kimse insanları bizim söylediğimiz şekilde ikaz etmiyor. Lakin ben zayıf bir kimseyim, o büyük ve heybetli kimseleriz diye iddia edenler ikaz etmiyorlar. Hıristiyanlıkta veya Yahudilikte veya İslam’da kutsal kimselerin bu şekilde konuştuklarını da asla işitmedim.

Ey bilgin insanlar! Eğer insanlarınıza bu ikazı yapmazsanız daha fazla ve en ağır sorumluluk sizin üzerinize olur ve burada ve buradan sonra da başkalarından daha fazla cezalanırsınız. Ey insanlar! Cenâb-ı Hakk’a kulluk yapın, o zaman burada ve buradan sonra mutlu olursunuz. Bunun yeterli olduğunu düşünüyorum, yoruldum. Lakin bu ikazı bütün insanlara yaptırıyorlar. Âlemlerin Rabbine benim için, kendiniz için dua edin ki dünyadaki insanları kurtarmak için bize bir kurtarıcı göndersin. Ve Kıyamet Günü hızlıca yaklaşıyor. Cenâb-ı Hak bizi affeylesin.

Ey insanlar! İtaatkâr olun. İtaatkâr olanlar kurtulacaklar, itaatsizler cezalanacaklardır. Cenâb-ı Hak bizi affeylesin ve kalplerimizi toplayacak ve yüzlerimizi âlemlerin Rabbine çevirecek birini göndersin. Cenâb-ı Hak Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v) hürmetine beni ve sizi ve bütün insanoğlunu affeylesin.

Fatiha.

UA-984942-2