Available in: Turkish   Arabic   Dutch   English   Go to media page

Nerede Olursanız Olun Ölüm Size Ulaşır

Sultanul Evliya

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Mayıs 13, 2011 Lefke, Kıbrıs

Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahu Ekber Âlâ Mentekebber Ve Tecebber… Estağfurullah. Sümme Vesselatu Vesselam Âlâ Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Hazreti Rasulillah Seyyidina Muhammedin Ve Alihi Ve Sahbihi Ecmayin (s.a.v) Ve Mentebiahu Bi İhsani İla Yevmiddin Ya Seyyidi Ya Rasulillah. Şefaat Ya Rasulullah… Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym.

Şeytanın kulları olmayın! Estâuğuzubillah:

(Fȃtır:6) إِنَّ ٱلشَّيۡطَـٰنَ لَكُمۡ عَدُوٌّ۬ فَٱتَّخِذُوهُ عَدُوًّاۚ

<< Haberiniz olsun ki şeytan size düşmandır >>

SubhanAllah. Meded Ya Ricalallah. Cenâb-ı Haktan bizi anlayanlardan eylemesini istiyoruz. Ey doğudan batıya kuzeyden güneye katılanlarımız! Cenâb-ı Hakka kul olmaya çalışmalısınız. Eğer insanoğluysanız vazifenizin ne olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız, eğer insanoğlundansanız. Eğer hayvanlar dünyasındansanız, eğer eşeklerseniz eşeğin vazifesini öğrenmeye çalışmalısınız. Eşek vazifesini bilir, siz insanoğlu vazifenizi bilmiyorsunuz. Eşekler bilir, köpekler bilir, tilki bilir, kurt bilir, siz insanoğlu vazifenizi bilmezsiniz. Tüühhh bütün vazifelerini bilmeyenlere! Hayvanlar bilir, insanlar bilmezler! Bu insanoğluna en büyük ayıptır. Onlar vazifelerinin birbirini öldürmek olduğunu zannederler. Tüühhh o vazifeye!

Şimdi 21. yüzyıl insanları vazifelerinin insanları öldürmek olduğunu ve birbirlerine en fenasını yapmak olduğunu zannederler. Birbirini öldürmek şeref midir? Şimdi 21. yüzyılda insanların yaptıklarını hayvanlar yapmazlar. Onlara şeref yoktur! Lakin إِنَّ بَطۡشَ رَبِّكَ لَشَدِيدٌ “Gerçek şu ki, Rabbinin cezalandırması çok şiddetlidir” (Burûc:12) İlahi azamet onları bir kaç saniye içinde alıp götüreceğini bilmelisiniz.

Şimdi olanlara bakın. Söylemeye üzgünüm ki Müslüman dünyası kendi liderlerini öldürüyorlar. Onlar “Biz İslam dünyasını idare ediyoruz” diyorlar. Onların çoğu vatandaşlarıyla kavga ederler, ki vatandaşları zayıf insanlardır. Onların ellerinde birşey yoktur ve gelip birşey isterler ki Âlemlerin Rabbi o zalimlere bir fırsat verdi. “Biraz birşey verin” derler, onlar da, “Hayır, size vermeyiz” derler. “Bize biraz şeref verin” derler. “Hayır, şeref yalnız bizimdir. Siz ayaklarımızın altında olun. Siz bizim hizmetçilerimiz olmalısınız” derler. Firavun’un söylediğini söylerler: Ene rabbukum âlâ, “Ey Mısırlılar! Ben sizin en yüksek tanrınızım; benim ayaklarımın altına olmalısınız. Verirsem yersiniz, verirsem içersiniz, yaşamak için fırsat veririm veya öldürürüm. Ben tek olanım, bütün güç benim elimdedir” dedi.

Söylemeye üzgünüm ki İslam dünyasında yolları Firavun gibi olan çok zalimler vardır. Onlar Müslüman değildi, onlar kendileri dışında başka bir tanrıyı reddediyorlardı. Lakin şimdi bu günlerde yaşayanlardan Mısır liderleri, Irak lideri, Şam lideri, Yemen lideri, “Hayır, ben ölene kadar burada kalacağım” derler. Cenâb-ı Hak onların ruhlarını ateşe götürmek için Azrail’i göndersin! Rasulullah (s.a.v.) buyurur: beşîrin kâtilin bil kâtil. Öldüren o insanlara söyle, bu bir ikazdır: Onlara müjdeler verin ki öldürenler öldürüleceklerdir!

Ey size karşı savaşacak bir şeyleri olmayan vatandaşlarını öldüren bütün zalimler! Onlar koyun veya keçi gibilerdir. Ağır silahlar kullanıp çocukları, kadınları, yaşlıları veya birşey yapmayan gençleri öldürürler. “Biz burada kalacağız ve ailemiz burada kalacak” dersiniz. Hayır! Onlara iyi haberler yoktur.

Bir zamanlar Bağdat da yaşayan bir zalim vardı. “Yalnız ben varım” derdi. O yüz binlerce insanları öldürüp, “Ben buradayım!” derdi. “Ben buradayım! Ben öldürürüm! Ben herşeyi yaparım!” diyenlerden dersinizi alın. Onun sonu veya hayatı nasıl sona erdi (diye bakın). Cenâb-ı Hak onu yakaladı ve darağacına astırdı. Vatandaşlarına karşı savaşan bütün zalimler dersinizi alın. Bu dersi almazsanız pişman olursunuz çünkü mukaddes Peygamberimiz kendinden konuşmaz lakin sözleri göklerden gelir. Onların sonları asılmak veya vurulmak olacaktır. Onlara hiçbir umut yoktur. Âlemlerin Rabbi onlara başbakan veya reis olmak için hiçbir fırsat daha vermeyecek, hayır. Cenâb-ı Hak buyurur:

(Fecr:14) إِنَّ رَبَّكَ لَبِٱلۡمِرۡصَادِ

<< Çünkü Rabbin (her an) gözetlemededir>>

Rabbiniz yaptıklarınızı görür ve size, halkınıza reis olmayı bir ikram olarak vermiştir ve siz insanlara adalet mi zulüm mü ediyorsunuz diye bakar. Lakin onlar şeytanı takip ettiler ve şeytan onları kapana düşürmekle çok mutlu olur.

Ey Arap melikleri! Ey doğudan batıya bütün krallar ve zalimler, korkmalısınız! Size bir gün gelecek ve Âlemlerin Rabbinin adaleti mutlak bir adalettir ki bundan kimse kaçamaz. Bir kapana yakalanırsınız ki Cenâb-ı Hak size ilahi hükmünü verir.

Ey zalimler! Biz öldüğümüz zaman bitecek zannetmeyin! Bütün meliklere ve Arap ve İslam zalimlerine bir hikâye anlatayım: Eski kitaplar Haccac-ul Zalimin hakkında yazarlar. Bütün Araplar Haccac-ul Zalimi bilirler. O kimse zalimlerin bir örneğiydi; o zirvedeydi. Haccac-ul Zalim öldüğü vakit evliyalardan birisi tarafından bir rüyada görüldü. Salih birisi, evliyalardan birisi onu rüyasında gördü ve sordu: “Ey Haccac, Rabbin sana nasıl muamele etti?” Ve dedi: “Ey iyi kul, kaç kafa kestiysem, mesela 1000 kafa kestiysem yüz bin kere benim kafamı kestiler. Öldürdüğüm her mazlum için, her masum kimse için kafamı kestiler. Yalnız sahabe olan Zubeyir İbni Avam için 70 kere başımı kestiler!” dedi.

Ey melikler! Ey krallar! Size bir ay, bir sene, 10 sene daha fırsat verilir, lakin öleceksiniz! Ve şimdi söylediğimiz ilahi adalet size kıyamet gününe kadar bir ceza olarak verilecektir. Kaç kişinin öldürülmesini emrettiniz? Kaçamayacaksınız! İlahi adalet sizi bir gün yakalayıp meleklere sizi bir kere, bir kere, bir kere kesilip vurulmayı emredecektir.

Onun için, Ey zalimler! Ey Salih! Ey Hüsni! Ey Gaddafi! Ey Iraklıklar, Tunuslular, Allah’ın kullarına en fenasını yapanlar! O gün size yaklaşıyor ve kaçamazsınız. Bu göklerden herkese gelen ilahi ihtardır.

Ben zayıf bir kulum, ben konuşamam lakin beni size nasihat ettiriyorlar. Çabuk insanları öldürmeyi durdurun! Durmazsanız melekler kıyamet gününe kadar sizi öldürmeyi durdurmazlar demektir.

Ey Araplar, ey melikler! Öldürürseniz Haccac- ul Zalim gibi hüküm görüp mahkûm edileceksiniz. Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi. Onun için Peygamberler Mührü buyurdu: “Ey Allah’ım! Rahmetini umarım. Göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa beni nefsime bırakma.” Bu meliklere nasihattir. Onlar güçlerini zayıf insanlardan eksik etmezler ve onlar savunmasız insanlardır. Onları bırakın, onları bırakın yoksa en fena şekilde götürülürsünüz.

Ey doğudan batıya kuzeyden güneye insanlar, özellikle milyonlarca insanları idare edenler, Yemen’deki delidir. Onu doktora götürseniz bu kimse yüzde yüz akılsızdır deyip onu tımarhaneye götürürler. Hiç akıl yok, bizdekilerde de akıl yok efendim.

Ey insanlar, bu sizin için ilahi nasihattir. İlahi huzurda masum olup yüzünüzün parlak olarak gelmesini isterseniz size gelen ilahi nasihati kabul edin yoksa siz bilirsiniz. İlahi ceza bugün gelmezse yarın gelir, bu ay gelmezse gelecek aya gelir, bu sene gelmezse gelecek seneye gelir. Götürüleceksiniz. Kaçamazsınız! Kaçamazsınız! Ruhu alınacak olan son kişi İblis olacaktır. Bütün insanoğlu ölecekler, hepsi. Kimse hayatta kalmayacak yalnız şeytan kalacak. Ve “Ey Azrail (a.s.), git şeytanın ruhunu al” diye ilahi emir gelecek. Mesela ona doğudan gelse şeytan batıya kaçacak. Azrail onu orda bulduğunda kuzeye kaçacak. Azrail onu orda bulduğunda güneye kaçacak. Azrail onu bulur.

Ey insanlar, kaçamazsınız. Bir gün Azrail (a.s.)’ı karşınızda bulacaksınız ve o ruhunuzu alacaktır; kaçış yoktur! Çıkış yolu yoktur!

(Nisa:78) أَيۡنَمَا تَكُونُواْ يُدۡرِككُّمُ ٱلۡمَوۡتُ

<>

Ayet-i Kerîme’dir bitti. Ve Araplara: Doğudan batıya, kuzeyden güneye ulaşmak için sebepsiz zahmet veriyorsunuz ve bu sizin için utançtır. Gayri Müslüman dünyası gülüp “Biz mutluyuz. Onların dini doğru din olsaydı bunu yapmazlardı. Bu onların en fenasını yaptıkları anlamına gelir. Ey insanlar! Müslümanların birbirlerine yaptıklarına bakın. Bu da İslam için en büyük utançtır” derler. Estağfurullah, Estağfurullah. Ya Rabbi Ya Allah, Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Estağfurullah.

O insanlar şeytan tarafından aldanırlar. Ey Rabbimiz! Ey Rabbimiz, bu zulümden daha fazlasını yapamasınlar. Sebepsiz birbirini öldürmek büyük günahtır. Cenâb- ı Hak bizi affeylesin. Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Estağfurullah, Tövbe Ya Rabbi. Tövbe Ya Rabbi. Tövbe Estağfurullah. Fatiha. Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah Tövbe Ya Rabbi.

Fatiha.

UA-984942-2